کولیک در نوزادان

علائم و نشانه های کولیک در نوزادان و راه های درمان آن

کولیک فقط یک بیماری نیست بلکه ترکیبی از رفتارهای گیج کننده است. کولیک با گریه بیش از حد نوزادان که معمولا در ساعات خاصی از شبانه روز رخ می دهد و معمولا هیچ کاری نمی توان کرد که آرام شوند شناخته می شود. فقط با گذشت زمان و بزرگ شدن نوزاد این شرایط بهتر می شود این وضعیت بسیار شایع است ، تقریباً از هر 5 نوزاد 1 نفر مبتلا به کولیک است.

چه زمانی کولیک شروع و پایان می یابد؟
خبر خوب این است که کولیک نوزاد برای همیشه دوام ندارد. بیشتر دوره ها از سن حدود 2 تا 3 هفتهگی کودک شروع می شود، در حدود 6 هفته به اوج خود می رسند و سپس به طور معمول در 10 تا 12 هفته شروع به کاهش می کند. در 3 ماهگی (اگرچه در نوزادان نارس معمولاً کمی دیرتر) ، به نظر می رسد در بیشتر نوزادان کولیک به طور معجزه آسایی بهبود می یابد . کولیک ممکن است ناگهان متوقف شود یا به تدریج پایان یابد ، یا برخی از روزها خوب و برخی روزهای بد می شود. تا زمانی که بهبود کامل حاصل شود. در این بین ، کمی دانش و صبر زیاد به شما کمک می کند تا این شرایط سخت را با آرامش پشت سر بگذارید.

علائم کولیک
گریه و بی قراری کودک تکرار می شود ، گریه در مجموع حداقل سه ساعت در روز ، حداقل سه روز در هفته و حداقل سه هفته متوالی ادامه دارد. گریه اغلب در هر روز تقریباً در یک ساعت انجام می شود (معمولاً در اواخر بعد از ظهر یا اوایل شب ، اما ممکن است متفاوت باشد.) به نظر می رسد کودک شما بی دلیل گریه می کند (نه به این دلیل که پوشک کثیف دارد یا گرسنه یا خسته است.) کودک ممکن است پاهایش را بالا بکشد ، مشت هایش را گره کند و به طور کلی پاها و بازوها را بیشتر حرکت دهد. کودک شما اغلب چشمان خود را می بندد یا آنها را کاملاً باز می کند ، ابروهای خود را جمع می کند و حتی مدت کوتاهی نفس خود را نگه می دارد. فعالیت روده ممکن است افزایش یابد ، و او ممکن است دفع گاز کند یا آب دهانش را خارج کند (یا ریفلاکس داشته باشد .) غذا خوردن و خوابیدن با گریه مختل می شود – کودک با عصبانیت به دنبال یک پستان است تا پس از شروع مکیدن آن را رها کند یا چند لحظه چرت می زند و بعد با فریاد و گریه از خواب بیدار می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه فرمایید که شما می توانید جهت دریافت وقت، در تمام روزهای هفته بجز ایام تعطیل از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره تلفن ۲۲۹۲۳۴۰۵-۰۲۱ تماس بگیرید.

X